צביעת דירה: שאלות ותשובות

לאחר פרסום המדריך המאמר כל אחד יכול להיות צבעי – טיפים לצביעה התרכזו אצלנו מספר שאלות ששאלתם אותנו בנושא צביעת דירה וצביעה בכלל. לאור זאת החלטנו לרכז את השאלות החשובות ולהעלות אותם על הכתב, בתקווה שכעת תוכלו לגשת לפרויקט צביעת הדירה שלכם בקלות.


האם יש שיטה מומלצת לצביעת דירה?

אנשי המקצוע של טמבור ממליצים על צביעת קירות הדירה בשיטה של "שתי וערב" - לצבוע בשני הכיוונים צביעה מלאה ואיכותית. לשם קבלת מראה חלק בקירות, מומלץ  בסוף הצביעה, לעבור עם המברשת/רולר/פד על המשטח ללא צבע, בכיוון אורכי, מלמעלה למטה.

בכדי לקבל מראה של קיר חלק חשוב להקפיד על תיקון סדקים וחורי מסמרים ב"קלסימו X" בטרם תתחילו בצביעה. בכדי להעלים את סימני התיקון מומלץ להחליק את השטח ולמלא אותו עם שפכטל אמריקאי מסוג "מג'יק בונד".

לצבוע את הקיר עם טמבור


איך יודעים מה כמות הצבע הנדרשת לקנייה לשם צביעת דירה?

לפני שאתם מתחילים בפרויקט של צביעת דירה יש לחשב תחילה את כמויות הצבע עליכם לרכוש, וזאת בהתאם לשטח אותו  אתם מתכוונים לצבוע. איך עושים זאת? בקלות! מדדו את גובה הקיר והכפילו בסה"כ אורך כל הקירות שעתידים להיצבע. הפחיתו את גודל החלונות, הדלתות וארונות הקיר (אם יש).

לכל סוג צבע יש כושר כיסוי (מ"ר) שונה, המצוין בצורה ברורה ומפורשת על גבי אריזת הצבע. לדוגמא: כושר הכיסוי של סופרקריל מט + הוא 16 מ"ר לליטר. אם יש קיר בשטח של 40 מ"ר, נחלק את שטח הקיר בכושר הכיסוי – ונקבל את הכמות – 2.5 ליטר. מאחר ואנו נרצה לצבוע ב- 2 שכבות אז נצטרך לקנות אריזה של  5 ליטר. לנוחיותכם בכל מוצר שלנו יש מחשבון שיעזור לכם לחשב את כמות הצבע שאתם צריכים בקלות.

זכרו שתמיד כדאי לקנות כ 30% יותר צבע ממה שמדדנו. חשוב לצבוע מאותו הכלי קיר שלם, לתוצאה מושלמת.

חשוב לקרוא היטב את ההוראות המופיעות על גבי אריזת הצבע, ויש לשים לב להמלצות בנושא הכנת הצבע והאם להשתמש במברשת, ברולר או בפד. אביזרים והכנות לצביעה: ההכנות לצביעה.


הקירות אצלי בדירה צבועים בסיד והם אינם מוחלקים, מה עלי לעשות כדי לבצע החלקת קירות?

את תשובתנו נחלק ל-2:

  1. קיר שצבוע בסיד – אם אתם מתכוונים לצבוע את הקיר בצבע סיד אחר לא אמורה להיות לכם בעיה. אם אתם מתכוונים לצבוע את הקיר בצבע אקרילי (שנחשב צבע רחיץ ועמיד יותר). אך אינכם יכולים לצבוע קיר שצבוע סיד בצבע אקרילי (וגם לא ההפך), בכדי לעשות זאת עליכם להשתמש בצבע מקשר, כדוגמת בונדרול סופר, שתפקידו לקשר בין הסוגים השונים של הצבע ולעזור לצבע החדש להיתפס טוב בקיר. 
     
  2. קיר שאינו מוחלק – בכדי לצבוע קיר שאינו מחולק השלב הראשון יהיה להחליק את הקירות על ידי שימוש בשפכטל אמריקאי מוכן לשימוש (מג'יק בונד) אם התיקונים אם קלים, או בקלסימו למילוי סדקים וחורים עמוקים יותר. לאחר הייבוש – נשייף ננקה את הקיר ונצבע. חשוב להזכיר שאם אתם מתכוונים לצבוע את הקיר שצבוע בסיד בצבע מסוג אחר יש להשתמש בבונדרול סופר שייקשר בין הצבע האקרילי לסיד.


האם סופרקריל הינו צבע מומלץ (מבחינת בטיחות ) לצביעת חדרי ילדים?

כל המוצרים בסדרת סופרקריל מתאימים בהחלט לצביעת חדרי ילדים: אלו מוצרים על בסיס מים, אינם מכילים עופרת וכרומטים ונושאים את תו הירוק של מכון התקנים המאשר כי אלו צבעים ידידותיים לסביבה.

טמבור הינה חברת הצבע היחידה בישראל שמוצריה נושאים את התו הירוק של מכון התקנים – לבחירתכם עשרות מוצרים ידידותיים לסביבה, וביניהם סדרת סופרקריל, סדרת פוליאור, מערכות צבעים וציפויים לקירות חוץ וכן צבעי אפקטים המיועדים לצביעה דקורטיבית. צבעי טמבור הם הצבעים האולטימטיביים לצביעת דירה.

צביעת חדרי ילדים עם צבעי טמבור

 

שמתי לב שיש מספר סוגים שונים של אותו צבע. איך אני יכול לדעת במה הם שונים זה מזה?

בגדול, הצבעים יכולים להיות נבדלים זה מזה בכמה אופנים: סוג הגימור (מט/בעל ברק), כושר הכיסוי, והבסיס ממנו עשוי הצבע (מים/טרפנטין).

אם ניקח כדוגמא את סדרת סופרקריל, סדרת המוצרים המובילה לצביעת קירות, נראה כי כל המוצרים הם על בסיס מים והשוני בין מוצר למוצר הוא בגימור ובכושר כיסוי:

לדוגמא: סופרקריל מט+ במראה מט הינו צבע אקרילי איכותי על בסיס מים בגימור מט, בעל כושר כיסוי של 16 מ"ר לליטר לעומתו, סופרקריל 2000 במראה מהודר הינו צבע אקרילי בעל ברק עדין וגימור חלק במיוחד, בעל כושר כיסוי של 12 מ"ר לליטר.

 

איך אני יודע כיצד ייראה הגוון על הקיר בבית?

הצבע על הקיר בביתכם, לא יראה בדיוק כמו במניפה או בקטלוג. בדיוק לשם כך השקנו לאחרונה דוגמיות גוון באריזת 0.250 ליטר - כך תוכלו לבחור כל גוון שתרצו מתוך אלפי הגוונים שלנו, ולנסות אותו בחדר בו אמור להיות הצבע. כדי להזמין את דוגמיות הגוון כל מה שאתם צריכים לעשות זה להתקשר לבית טמבור (6477*) לבחור את דוגמית הצבע והגוון שאתם רוצים ולבוא לאסוף אותה. את הדוגמית אתם מקבלים על גיליון קטן (בגודל של דף A4) אותו אתם מצמידים לקיר /למקום שאותו אתם רוצים לצבוע  ולראות אם הוא מתאים. מחיר דוגמית הצבע הינה בתשלום סימלי  של 18 ש"ח.

הצבע עושה את ההבדל

סיימתי לצבוע, מה אני עושה עם הצבע שנשאר?

כאשר משתמשים בצבע באופן חלקי ורוצים לשמור על מה שנותר, יש לשים שכבת מים מועטה מעל פני הצבע באריזות של צבעי מים ומעט טרפנטין מעל פני הצבע באריזות של צבעים סינתטיים. באופן זה לא ייווצר קרום והצבע יישמר באריזה עד לשימוש הבא ועד לפעם הבאה שתצבעו את דירתכם.

 

אם התחלתם בפרויקט צביעת דירה והסתבכתם, או שאתם פשוט לא יודעים מהיכן להתחיל אתם מוזמנים להתקשר אל קו המומחים שלנו 6477* או פשוט לבוא לבקר אותנו בבית טמבור שם צוות המומחים שלנו כבר ידאג לכל מה שאתם צריכים

 

עוד כתבות שעשויות לעניין אתכם:

  • כל מה שחשוב לדעת על צביעת בית 
  • נמאס לכם מכל הצבע הלבן בבית? הנה הצעות איך לחדש צבע לבן בבית בצורה קצת יותר מעניינת...